Chci se stát
členem ČSSD

Aktuality

Volební program ČSSD v kostce

Po sedmi letech vlády pravice žijeme ve státě, který nefunguje, nepomáhá, nechrání ani nepodporuje své občany.  ČSSD to chce po volbách změnit.

 

Čti více »

Kandidátí středočeské ČSSD pro předčasné volby do Poslanecké sněmovny

Předstvujeme kandidáty pro Středočeský kraj. Z Mělnicka kandidují Pavel Končel, starosta Tišic, Antonín Seidel, zastupitel Kralup nad Vltavou a Vladimír Chasták z Mělníka.

Čti více »

Je opravdu nutné prodávat kralupskou nemocnici?

Otázka dalšího osudu areálu nemocnice s poliklinikou zaměstnává kralupskou samosprávu již od konce devadesátých let, kdy byla uzavřena dvacetiletá nájemní smlouva se společností RHG, která v objektu provozuje LDN a lékařské ambulance. Téma se opět vrací na jednání městského zastupitelstva s návrhem na prodej celé nemovitosti.

Čti více »

Přepis reportáže České televize: Kralupští chtějí vybrat firmu tzv. losovačkou

Kralupští chtějí vybrat firmu tzv. losovačkou
Jan HRUBEŠ, moderátor
--------------------
Nechvalně známou losovačkou chce vedení Kralup nad Vltavou vybrat firmu, která má stavět novou budovu radnice. Přitom právě tenhle způsob výběrových řízení má být už od dubna novelou postaven mimo zákon. Navíc opozice tvrdí, že projekt je předražený a město se kvůli stavbě bude muset zadlužit.

Lucie KOMŇACKÁ, redaktorka
--------------------
Bývalý obchodní dům Máj se promění v moderní budovu, kde bude sídlit městský úřad. O zakázku za téměř 140 milionů je velký zájem. Do výběrového řízení se přihlásilo 26 zájemců. Aby si radnice ulehčila práci s vyhodnocením, rozhodla se zúžit počet firem náhodným losováním.

Marek CZECHMANN, místostarosta, Kralupy nad Vltavou /nez./
--------------------
Snížením počtu účastníků se vyhneme problémům s odvoláváním.

Antonín SEIDEL, opoziční zastupitel, Kralupy nad Vltavou /ČSSD/
--------------------
Vzhledem k tomu, že se jedná o největší zakázku v novodobé historii města, očekával bych, že zhotovitele nebude vybírat takovým netransparentním způsobem.

Lucie KOMŇACKÁ, redaktorka
--------------------
Od prvního dubna bude losování při výběrových řízeních zakázané. Podle kritiků při něm často dochází ke zneužití a machinacím. Podle kralupské radnice má ale tento způsob i své výhody. Umožní například začít se stavbou co nejdřív.

Antonín SEIDEL, opoziční zastupitel, Kralupy nad Vltavou /ČSSD
--------------------
Jasně se řeklo, že losovačky už se dělat nebudou. A my po polovině března losovačku uspořádáme.

Marek CZECHMANN, místostarosta, Kralupy nad Vltavou /nez./
--------------------
Když jsou prováděny odbornou kvalifikovanou firmou, tak si myslím, že není problém.

Lucie KOMŇACKÁ, redaktorka
--------------------
Původně měla přestavba obchodního domu Máj na městský úřad stát 90 milionů. Teď se ale předpokládaná částka šplhá až ke 60 milionům včetně dalších nákladů. Například na přestěhování archivu nebo hudební školy.

Marek CZECHMANN, místostarosta, Kralupy nad Vltavou /nez./
--------------------
Doufáme, že v rámci výběrového řízení tu cenu zase stlačíme do rozumné meze.

Antonín SEIDEL, opoziční zastupitel, Kralupy nad Vltavou /ČSSD
--------------------
Nejvíc mi na tom vadí, že si budeme muset vzít zhruba 50 milionový úvěr.

Lucie KOMŇACKÁ, redaktorka
--------------------
Nová radnice je pro město nutností. Teď sídlí kralupský úřad ve třech různých budovách. Ve dvou z nich dokonce musí platit nájem. Lucie Komňacká, Česká televize.
Čti více »

Tisková zpráva Středočeského kraje: TOP 09 a STAN kritizují "losovačky" a přitom je sami používají

Ve včerejším tiskovém prohlášení představitelé TOP 09 a STAN kritizovali Středočeský kraj za to, že v některých výběrových řízeních používá zákonnou možnost zužování formou losování. Přitom Rada Středočeského kraje rozhodla, že ve výběrových řízeních vypsaných po 1. lednu 2012 tato forma zužování nebude používána, a to přesto, že jde stále o možnost, která je v souladu se zákonem!
Čti více »

Zemřel Václav Havel

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu,že dne 18.12.2011 v ranních hodinách zemřel po dlouhé nemoci ve věku 75 let pan Václav Havel. Jako politik a hlavně jako člověk byl a doufám, že navždy zůstane v našich myslích, příkladem toho, že je možné vládnout v této zemi a přitom zůstat člověkem.Pevně věřím, že jeho životní motto:,,Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí", dojde svého naplnění. Pojďme se o to všichni snažit.

Švejda 

Čti více »

Článek Mf Dnes: Přestavba nové radnice je předražená

Vedení města chce přestavět bývalý obchodní dům Máj na radnici. Opoziční ČSSD vadí vysoká cena
Čti více »

Parkoviště na sídlišti V zátiší 2.

V prvním článku jsem zde psal o plánované výstavbě parkovacích míst na sídlišti V zátiší a vyjadřoval své pochybnosti o jejím započetí. Mýlil jsem se. Podle našich radních je právě teď (polovina listopadu) nejvhodnější doba pro práce podobného druhu. Půda je už díky nočním teplotám promrzlá a díky odkrytí asfaltových ploch se její promrzání ještě urychlí. To se bavíme o první části parkoviště. Druhá část, pokud budou práce pokračovat tímto tempem, příjde na řadu někdy koncem prosince – začátkem ledna. Už vidím dělníky, jak každé ráno odklízejí sníh, aby mohli začít něco dělat. Ve světle těchto faktů si jistě dokážete představit, jak bude zámková dlažba zatížená automobily vypadat na jaře, až zemina pod ní povolí. Naše skvělé dálnice, nebo silnice E-55 budou proti tomu rovné jako zrcadlo.

Nemůžu nezmínit v této souvislosti Starostovi pacholky (rozuměj Městská policie), kteří okamžitě využili situace a umístili na začátek stavby značku ‚‚Zákaz zastavení“. Což by se dalo pochopit, pokud by byla časově a úsekově omezena. Naprosto nechápu, proč by nebylo možné zde parkovat dejme tomu od pěti od večera do sedmi do rána, kdy zde žádné práce neprobíhají. A už vůbec nepochopím, proč zákaz platí v celé délce ulice, když se pracuje v její první třetině. Proč nezačaly práce v létě, kdy je zde volněji, protože lidé odjíždějí na dovolenou ? O klimatických podmínkách nemluvě.

Napadá mě jen jedno. Městskou radu zřejmě nezajímají potřeby občanů, jen jejich peněženky a pak hlasy ve volbách. 

Čti více »

PODMÍNĚNÉ ANO NOVÉ BUDOVĚ RADNICE

V polovině října schválilo zastupitelstvo města záměr „adaptace“ Obchodního domu Máj na novou budovu městského úřadu. Rozhodnutí bylo jednohlasné, zdánlivě…

Debaty kolem nové radnice spojené s revitalizací vnitřní části města se v Kralupech vedou již delší dobu. Všichni máme ještě v živé paměti referendum z roku 2005 stejně jako velkorysé plány na „přebudování“ centra, které vznikly po volbách v roce 2006 tehdy již za starostování Petra Holečka. Ze všech těchto snů zbyly pouze nerealizované „malůvky“ a to navzdory slibovaným dotacím z Evropské unie. Mimochodem prostředky na revitalizace center měst v Regionálním operačním programu vyčleněny byly, jenže naše město nebylo schopno vypracovat a předložit jedinou žádost byť i jen na jednu etapu projektu.

Čti více »

Přepis reportáže ČT: Kralupská opozice brojí proti privatizaci městských bytů

Kralupy nad Vltavou – Kvůli nakládání s obecními byty se v těchto dnech spustila kritika opozice na vedení města Kralupy nad Vltavou. Podle zastupitelů ČSSD je tamní bytová politika necitlivá k sociálně slabým. Město totiž plánuje byty privatizovat, rodiny však nemají dost peněz na odkoupení. Podle radních je však privatizace nutná, protože město nemá peníze na investice.

Čti více »
« | 1 2 3 | »