Chci se stát
členem ČSSD

Aktuality

Otevřený dopis určený starostovi Kralup nad Vltavou Petru Holečkovi

Vážený pane starosto,

 

na základě informací Odboru sociálních věcí, školství a kultury se na Vás obracíme v souvislosti otázkou sociálního vyloučení a bezdomovectví, která začíná být v Kralupech nad Vltavou akutní.

Čti více »

Ustanoven přírodní park Okoře a Budče

V sobotu 2. září 2011 se v nedalekých Zákolanech konaly za účasti středočeského hejtmana Davida Ratha a kladenského senátora Jiřího Dienstbiera oslavy při příležitosti ustanovení Přírodního parku Okoře a Budče, který zahrnuje i městskou část Kralup nad Vltavou Zeměchy a částečně i Minice. Středočeský kraj se tak snaží chránit jedinečnou krajinu před necitlivými zásahy ze strany developerů.

Čti více »

Usnesení Zastupitelstva Středočeského kraje k otázce redukcí vládního příspěvku na zajištění základní dopravní obslužnosti

Zastupitelstvo Středočeského kraje vyzývá Vládu České republiky k dodržení naplňování Memoranda o financování regionální železniční dopravy mezi Kraji a Vládou ČR z roku 2009.

Čti více »

Členská schůze ČSSD Kralupy - 14.7. 2011

Ve čtvrtek 14. července 2011 tedy na 222. výročí pádu pařížské Bastily se v restauraci Na Hostibejku sešli členové Místní organizace ČSSD Kralupy nad Vltavou, aby v neformálním prostředí kromě běžné agendy zhodnotili uplynulé období. Pozornost byla věnována především působení zástupců sociální demokracie v samosprávě města a krajské problematice. Schůze se zúčastnil i PaeDr. Milan Němec, radní Středočeského kraje pro školství a sport, který je zároveň předsedou OVV Mělník.

 

Čti více »

Tisková zpráva k tragickým událostem v Norsku

Mladí sociální demokraté jsou zasaženi tragickými událostmi a odsuzují útoky, které se odehrály v pátek 22. července v Norsku. Pro činy takového charakteru neexistuje žádná omluva. Vyjadřujeme odpor vůči jakékoliv formě násilí a extremismu. Zároveň jsme hluboce zděšeni útokem na mladé bezbranné lidi, kteří jsou našimi přáteli a partnery na platformě mládežnických sociálně demokratických organizací.

Čti více »

Nová parkovací místa V zátiší?

projektNa letošní rok zastupitelstvo schválilo a zahrnulo do plánu investic výstavbu nových parkovacích míst na sídlišti V zátiší. Projekt počítá s rozšířením stávající komunikace o cca 4 metry a na této ploše s vybudováním šikmého stání pro 38 vozidel. To vše při zachování stávající zeleně. Dá se říci velice zdařilý projekt. Teď ovšem přichází to pověstné ,, ALE“.

Čti více »

ČSSD proti rušení jeslí v Kralupech

Sociální demokraté nesouhlasí se záměrem Rady města, která se rozhodla zrušit jediné jesle v Kralupech nad Vltavou. Důvodem má být údajný nezájem ze strany rodičů o tuto službu. Ve skutečnosti se o snížení zájmu postaralo samotné vedení města složené ze zástupců ODS a TOP starostů, kteří navýšili poplatek za umístění dítěte do jeslí na 6000 Kč měsíčně, čímž samozřejmě odradili velkou část rodičů, kteří již své děti zapsali na příští rok. Tento poplatek je nesrovnatelně vyšší, než v jiných středočeských městech, kde se obdobný příspěvek pohybuje mezi 1200 až 2000 Kč a odpovídá ceně v soukromých zařízeních. Navýšení příspěvku si lze tedy vykládat jednoznačně jako účelové opatření vedoucí ke zrušení jeslí.

Čti více »
« | 1 2 3 | »